Forumul pasionatilor de streptocarpusi
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Forumul pasionatilor de streptocarpusi

Bine ati venit dragi membri si vizitatori in lumea streptocarpusilor! Noii membri sunt rugati dupa ce s-au inscris sa solicite validarea contului pe adresa streptocarpusi@yahoo.com
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Activitati in timpul liber

In jos 
4 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3
AutorMesaj
claudia
Moderator
Moderator
claudia


feminin Mesaje : 372
Data de inscriere : 06/06/2011
Varsta : 54

Activitati in timpul liber - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Activitati in timpul liber   Activitati in timpul liber - Pagina 3 EmptyDum Iul 31, 2011 9:04 am

Chiar nu stiu....cand lucram nu am primit niciodata genul asta de planta uscata...mai mult la cei are fac buchete prin piete se gaseste.
Sus In jos
georgy
Moderator
Moderator
georgy


feminin Mesaje : 226
Data de inscriere : 06/07/2011
Varsta : 31
Localizare : Bucuresti-Titan

Activitati in timpul liber - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Activitati in timpul liber   Activitati in timpul liber - Pagina 3 EmptyMar Aug 09, 2011 6:17 am

L-am facut putin mai devreme. Initial am vrut sa folosesc doar gladiole galbene si trandafiri rosii, dar imi trebuiau 5 gladiole si mi-a fost mila sa le tai. Trandafirii erau prea infloriti..
Asa ca, am zis sa golosesc 2 gladiole galbene, 1 alba cu margine roz, 3 carciumarese rosii si o balsamina mov. Verdeata e sapunel, iar "bobitele" din spate, sunt tije cu seminte de loboda[vreau sa le usuc si sa le vopsesc]. Ca vas, am folosit un ghiveci transparent, care a fost mascat de un cosulet Smile
Activitati in timpul liber - Pagina 3 2785882800106096819S425x425Q85 Activitati in timpul liber - Pagina 3 2953761190106096819S425x425Q85
Sus In jos
estefana
Moderator
Moderator
estefana


feminin Mesaje : 880
Data de inscriere : 20/03/2011
Varsta : 47
Localizare : Baia Mare

Activitati in timpul liber - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Activitati in timpul liber   Activitati in timpul liber - Pagina 3 EmptyMar Aug 09, 2011 6:51 am

Dragut Georgy, mai ales ca te descurci cu ce ai.
Eu as fi fost mai atenta un pic la simetrie...
Sus In jos
http://estefana.sunphoto.ro/
georgy
Moderator
Moderator
georgy


feminin Mesaje : 226
Data de inscriere : 06/07/2011
Varsta : 31
Localizare : Bucuresti-Titan

Activitati in timpul liber - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Activitati in timpul liber   Activitati in timpul liber - Pagina 3 EmptyMar Aug 09, 2011 7:38 am

O sa tin cont pe viitor Smile
Sus In jos
claudia
Moderator
Moderator
claudia


feminin Mesaje : 372
Data de inscriere : 06/06/2011
Varsta : 54

Activitati in timpul liber - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Activitati in timpul liber   Activitati in timpul liber - Pagina 3 EmptyMar Aug 09, 2011 11:52 am

Chiar e dragut si chiar vroiam sa spun ca eu as fi mers pe ceva asimetric, sa fie mai neobisnuit.Adica gladiolele galbene nu le-as fi pus la aceeasi inaltime,de ex....si mai mult chestioare....
Sus In jos
georgy
Moderator
Moderator
georgy


feminin Mesaje : 226
Data de inscriere : 06/07/2011
Varsta : 31
Localizare : Bucuresti-Titan

Activitati in timpul liber - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Activitati in timpul liber   Activitati in timpul liber - Pagina 3 EmptyMar Aug 09, 2011 12:40 pm

E buna si ideea ta, Claudia. Trebuia sa tai cozile mai scurte la cele galbene si asa o puneam mai bine in valoare pe cea roz, dar eu am un fix: totul trebuie sa stea aliniat. Si in gradina la fel. Trandafirii si toate plantele pe care le pun, sunt pe randuri.
Sus In jos
claudia
Moderator
Moderator
claudia


feminin Mesaje : 372
Data de inscriere : 06/06/2011
Varsta : 54

Activitati in timpul liber - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Activitati in timpul liber   Activitati in timpul liber - Pagina 3 EmptyMar Aug 09, 2011 3:53 pm

Un aranjament floral ori un buchet trebuie sa fie o mica poveste,sa transmita ceva... te poti inspira din ceea ce vezi pe sait-uri de specialitate dar adaptezi la florile tale.
Sus In jos
georgy
Moderator
Moderator
georgy


feminin Mesaje : 226
Data de inscriere : 06/07/2011
Varsta : 31
Localizare : Bucuresti-Titan

Activitati in timpul liber - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Activitati in timpul liber   Activitati in timpul liber - Pagina 3 EmptyMier Aug 10, 2011 4:16 am

Pai, m-am inspirat dintr-un aranjament de pe net.
Oricum, trebuie sa nu mai folosesc combinatia asta ca nu merge deloc. Stiam ca unele flori nu suporta sa imparta vaza cu cineva.
Asta era modelul:
Activitati in timpul liber - Pagina 3 2797907360106096819S425x425Q85
Sus In jos
Continut sponsorizat





Activitati in timpul liber - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Activitati in timpul liber   Activitati in timpul liber - Pagina 3 Empty

Sus In jos
 
Activitati in timpul liber
Sus 
Pagina 3 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul pasionatilor de streptocarpusi :: Diverse :: Cafenea - Cafe-
Mergi direct la: