Forumul pasionatilor de streptocarpusi
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Forumul pasionatilor de streptocarpusi

Bine ati venit dragi membri si vizitatori in lumea streptocarpusilor! Noii membri sunt rugati dupa ce s-au inscris sa solicite validarea contului pe adresa streptocarpusi@yahoo.com
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Pink Souffle (Dibley)

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
Cameliag
Moderator&Premiant
Moderator&Premiant
Cameliag


feminin Mesaje : 271
Data de inscriere : 25/03/2011
Varsta : 42
Localizare : Fetesti

Pink Souffle (Dibley) Empty
MesajSubiect: Pink Souffle (Dibley)   Pink Souffle (Dibley) EmptyMar Mai 17, 2011 7:56 am

Pink Souffle (Dibley) A very frilly pink double variety introduced from America. A prolific bloomer and very unusual.

http://andreiacamelia.sunphoto.ro/Pink_Souffle/33291588
E la a doua inflorire acum.
Sus In jos
doina
Premiant
Premiant
doina


feminin Mesaje : 99
Data de inscriere : 23/03/2011

Pink Souffle (Dibley) Empty
MesajSubiect: Re: Pink Souffle (Dibley)   Pink Souffle (Dibley) EmptyMar Mai 17, 2011 8:27 am

Foarte frumos rozaliul , sa-ti traiasca Bravo
S-a mai discutat despre culoarea frunzelor lui iar eu continui sa cred ca ii displace ceva , micul meu pui ( care sper sa traiasca pana la urma ) pe care il am de la Estefana are frunzele verde inchis.
Sus In jos
estefana
Moderator
Moderator
estefana


feminin Mesaje : 880
Data de inscriere : 20/03/2011
Varsta : 47
Localizare : Baia Mare

Pink Souffle (Dibley) Empty
MesajSubiect: Re: Pink Souffle (Dibley)   Pink Souffle (Dibley) EmptyMar Mai 17, 2011 9:53 am

Intr-adevar Camelia, poate ii oferi prea multa apa. Question
Dar a inflorit foarte frumos. Kiss Sa-ti traiasca!
Sus In jos
http://estefana.sunphoto.ro/
Cameliag
Moderator&Premiant
Moderator&Premiant
Cameliag


feminin Mesaje : 271
Data de inscriere : 25/03/2011
Varsta : 42
Localizare : Fetesti

Pink Souffle (Dibley) Empty
MesajSubiect: Re: Pink Souffle (Dibley)   Pink Souffle (Dibley) EmptyMier Mai 18, 2011 5:47 am

Are tot atat cat primesc si ceilalti. Si chiar am intrebat persoana care mi-a dat puiul. Tot asa sunt frunzele si la ea, mai deschise decat la ceilalti.
Sus In jos
estefana
Moderator
Moderator
estefana


feminin Mesaje : 880
Data de inscriere : 20/03/2011
Varsta : 47
Localizare : Baia Mare

Pink Souffle (Dibley) Empty
MesajSubiect: Re: Pink Souffle (Dibley)   Pink Souffle (Dibley) EmptyMier Mai 18, 2011 3:39 pm

Camelia ai transplantat puiul dupa ce l-ai primit sau e in pamantul lui original?
Umiditatea difera la diferite tipuri de compost.
Eu trebuie sa ud mai des plantele care au mai mult perlit in compozitia solului si mai rar celelalte.
Sus In jos
http://estefana.sunphoto.ro/
Cameliag
Moderator&Premiant
Moderator&Premiant
Cameliag


feminin Mesaje : 271
Data de inscriere : 25/03/2011
Varsta : 42
Localizare : Fetesti

Pink Souffle (Dibley) Empty
MesajSubiect: Re: Pink Souffle (Dibley)   Pink Souffle (Dibley) EmptyJoi Mai 19, 2011 6:20 am

Puiul l-am primit in rad. nuda. L-am plantat in compostul meu. Probabil ca ori este el un pic altfel, ori nu ii place lui ceva. Totusi nu m-am inpacientat prea mult de vreme ce planta mama are acelasi comportament si la prietena mea.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Pink Souffle (Dibley) Empty
MesajSubiect: Re: Pink Souffle (Dibley)   Pink Souffle (Dibley) Empty

Sus In jos
 
Pink Souffle (Dibley)
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul pasionatilor de streptocarpusi :: Streptocarpusi :: Varietati - Varieties - Стрептокарпусы по сортам :: Streptocarpusi (O, P, Q, R, S, T)-
Mergi direct la: