Forumul pasionatilor de streptocarpusi
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Forumul pasionatilor de streptocarpusi

Bine ati venit dragi membri si vizitatori in lumea streptocarpusilor! Noii membri sunt rugati dupa ce s-au inscris sa solicite validarea contului pe adresa streptocarpusi@yahoo.com
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Cel mai frumos grup de Gesneriaceae

In jos 
+4
yofi
georgiana
IoanaTweety
estefana
8 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
estefana
Moderator
Moderator
estefana


feminin Mesaje : 880
Data de inscriere : 20/03/2011
Varsta : 47
Localizare : Baia Mare

Cel mai frumos grup de Gesneriaceae - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cel mai frumos grup de Gesneriaceae   Cel mai frumos grup de Gesneriaceae - Pagina 2 EmptyVin Mai 13, 2011 7:00 am

Iata ca s-a incheiat cu succes si primul nostru concurs. Cu totii aveti plante foarte frumoase.
Ca si poza de grup (compact, armonios, cu accesoriu) mi-a placut postarea lui Yofi desi nici ea nu respectat in totalitate cerintele concursului.
V-am cerut sa adaugati o descriere imaginii respective. IoanaTweety a adaugat o descriere care mi-a placut. Felicitari Ioana, ai respectat in totalitate cerintele concursului!
Felicitari inca o data tuturor si va multumesc pentru participare!
Sus In jos
http://estefana.sunphoto.ro/
celeste
Premiant
Premiant
celeste


feminin Mesaje : 20
Data de inscriere : 25/03/2011
Localizare : Bucuresti

Cel mai frumos grup de Gesneriaceae - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cel mai frumos grup de Gesneriaceae   Cel mai frumos grup de Gesneriaceae - Pagina 2 EmptyVin Mai 13, 2011 8:33 am

Felicitari Yofi ! Bravo
Sus In jos
georgiana
Fan
Fan
georgiana


feminin Mesaje : 143
Data de inscriere : 25/03/2011
Varsta : 50
Localizare : bucuresti

Cel mai frumos grup de Gesneriaceae - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cel mai frumos grup de Gesneriaceae   Cel mai frumos grup de Gesneriaceae - Pagina 2 EmptyVin Mai 13, 2011 8:36 am

Felicitari tuturor premiantilor!!!! Cel mai frumos grup de Gesneriaceae - Pagina 2 351549032
Sus In jos
estefana
Moderator
Moderator
estefana


feminin Mesaje : 880
Data de inscriere : 20/03/2011
Varsta : 47
Localizare : Baia Mare

Cel mai frumos grup de Gesneriaceae - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cel mai frumos grup de Gesneriaceae   Cel mai frumos grup de Gesneriaceae - Pagina 2 EmptyMier Mai 18, 2011 3:19 pm

Yofi, acesta este premiul care a plecat spre tine: fragmente frunze streptocarpusi: Bridie, Rosebud ( au inflorit la mine, inca nu am apucat sa le pozez ) si Poochie si un pui de violeta Deadly Sting. Este un cadou micut dar sper sa te bucure.
Felicitari, inca o data, pentru castigarea concursului! Bravo
Sus In jos
http://estefana.sunphoto.ro/
yofi
Premiant
Premiant
yofi


feminin Mesaje : 50
Data de inscriere : 23/03/2011
Varsta : 52
Localizare : bucuresti-berceni

Cel mai frumos grup de Gesneriaceae - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cel mai frumos grup de Gesneriaceae   Cel mai frumos grup de Gesneriaceae - Pagina 2 EmptyMier Mai 18, 2011 3:33 pm

Multumesc mult Estefana! Nici nu-ti imaginezi cat de mult ma bucur! Parerea mea e, ca nu-i un cadou micut ,Este mai mult decat ma asteptam. Multumesc din tot sufletul!
Sus In jos
estefana
Moderator
Moderator
estefana


feminin Mesaje : 880
Data de inscriere : 20/03/2011
Varsta : 47
Localizare : Baia Mare

Cel mai frumos grup de Gesneriaceae - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cel mai frumos grup de Gesneriaceae   Cel mai frumos grup de Gesneriaceae - Pagina 2 EmptyMier Mai 18, 2011 3:42 pm

Cu placere, Yofi! Kiss
Sus In jos
http://estefana.sunphoto.ro/
yofi
Premiant
Premiant
yofi


feminin Mesaje : 50
Data de inscriere : 23/03/2011
Varsta : 52
Localizare : bucuresti-berceni

Cel mai frumos grup de Gesneriaceae - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cel mai frumos grup de Gesneriaceae   Cel mai frumos grup de Gesneriaceae - Pagina 2 EmptySam Mai 21, 2011 8:23 am

Ieri am primit avizul,dar abia azi am reusit sa ajung la posta. Au ajuns foarte bine ,iar in momentul asta fiecare frunza se afla in paharelul ei, in minisera. Violeta este foarte frumoasa , putin dezhidratata,dar nu-i problema.
Multumesc! Kiss
Sus In jos
estefana
Moderator
Moderator
estefana


feminin Mesaje : 880
Data de inscriere : 20/03/2011
Varsta : 47
Localizare : Baia Mare

Cel mai frumos grup de Gesneriaceae - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cel mai frumos grup de Gesneriaceae   Cel mai frumos grup de Gesneriaceae - Pagina 2 EmptySam Mai 21, 2011 9:19 am

Imi pare rau pt violeta. Cred ca trebuia s-o ud mai tare inainte de drum....
Sa ai noroc de toate si multi pui!


Ultima editare efectuata de catre estefana in Sam Mai 21, 2011 1:13 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
http://estefana.sunphoto.ro/
yofi
Premiant
Premiant
yofi


feminin Mesaje : 50
Data de inscriere : 23/03/2011
Varsta : 52
Localizare : bucuresti-berceni

Cel mai frumos grup de Gesneriaceae - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cel mai frumos grup de Gesneriaceae   Cel mai frumos grup de Gesneriaceae - Pagina 2 EmptySam Mai 21, 2011 12:21 pm

Violeta nu-i asa grav. Acum nu sunt acasa sa verific,dar sunt sigura ca- i ok. Nu sunt ingrijorata
Sus In jos
caprioara
Moderator
Moderator
caprioara


feminin Mesaje : 159
Data de inscriere : 14/05/2011
Varsta : 37

Cel mai frumos grup de Gesneriaceae - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cel mai frumos grup de Gesneriaceae   Cel mai frumos grup de Gesneriaceae - Pagina 2 EmptyLun Mai 23, 2011 12:44 pm

Felicitari,Yofi pentru premiu!Sa ai noroc de plante!Felicitari fetelor pentru participare!
Sus In jos
yofi
Premiant
Premiant
yofi


feminin Mesaje : 50
Data de inscriere : 23/03/2011
Varsta : 52
Localizare : bucuresti-berceni

Cel mai frumos grup de Gesneriaceae - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cel mai frumos grup de Gesneriaceae   Cel mai frumos grup de Gesneriaceae - Pagina 2 EmptyLun Mai 23, 2011 3:37 pm

Multumesc!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Cel mai frumos grup de Gesneriaceae - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cel mai frumos grup de Gesneriaceae   Cel mai frumos grup de Gesneriaceae - Pagina 2 Empty

Sus In jos
 
Cel mai frumos grup de Gesneriaceae
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
 Subiecte similare
-
» Hai la vot! - Cel mai frumos grup de Gesneriaceae
» Grup de streptocarpusi

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul pasionatilor de streptocarpusi :: Diverse :: Concursuri - Contests-
Mergi direct la: